| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 1 | BLISTER PACK | 9644-11 |
| Amp | 30A |
| Colour | Green |
| Fuse Footprint | Min Blade |
| Interrupt Rating | 300A @ 28V DC |
| SAE Standard | J553 |
| Temperature Rating °C | Operating: -40 to 85 Storage: -40 to 125 |
| Temperature Rating °F | Operating: -40 to 180 Storage: -40 to 260 |
| Voltage | 28V DC |
