| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 1 x 100' | Spool | 8405-5-26 |
| Colour | Red |
| Diameter - Maximum | 5/8" (15.9 mm) |
| Diameter - Minimum | 3/16" (4.8 mm) |
| Diameter - Nominal | 3/8" (9.5 mm) |
| Plastic | Data Sheet |
| Resistance - Abrasion | High |
| Temperature Rating - Melt Point | 230°C (446°F) |
| Temperature Rating °C | -75 to 125 |
| Temperature Rating °F | -103 to 257 |
