| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 20 | BAG | 7617-34 |
| 100 | BAG | 7617-36 |
| Inside Diameter | 5/8" |
| Material | STEEL |
| Mount Hole | 1/4" |
| Plating | ZINC |
| Temperature Rating °C | -40 TO 93 |
| Temperature Rating °F | -40 to 200 |
| Thickness | Cushion: 0.024" (0.6 mm)Metal: 0.032" (0.8 mm) |
| Width | 1/2" |