| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 100 | Bag | 7266-36 |
| 1000 | Bag | 7266-39 |
| Bundle Diameter | 1.675" (4.26 cm) |
| Colour | UV Black |
| Length | 7.5" (19.05 cm) |
| Temperature Rating °C | 125 |
| Temperature Rating °F | 257 |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 0.052" (0.13 cm) |
| Width | 0.180" (0.46 cm) |
