| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 25 | Bag | 7168-0-PK |
| 100 | Bag | 7168-0-C |
| Bundle Diameter | 1.77" (4.5 cm) |
| Colour | UV Black |
| Flammability Rating | UL94-V2 |
| Length | 8" (20.5 cm) |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Temperature Rating °C | -40 to 105 |
| Temperature Rating °F | -40 to 221 |
| Tensile Strength | 60 lb |
| Width | 0.19" (0.47 cm) |
