| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 25 | Bag | 7152HD0-PK |
| 50 | Bag | 7152HD0-35 |
| Bundle Diameter | 14.5" (36.8 cm) |
| Colour | UV Black |
| Length | 48.5" (123 cm) |
| Military Spec. | MS3367-16-0 |
| Temperature Rating °C | -40 to 85 |
| Temperature Rating °F | -40 to 185 |
| Tensile Strength | 175 lb |
| Thickness | 0.09" (0.23 cm) |
| Width | 0.34" (0.86 cm) |
