| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 1 | Blister Pack | 3284-11 |
| 5 | Bag | 3284-34 |
| Amp | 350A |
| Colour | Grey |
| Connect / Disconnect | 30 lb |
| Contact Retention Force | 500 lb |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Plastic | Data Sheet |
| Series | 350A Series |
| Temperature Rating °C | -20 to 125 |
| Temperature Rating °F | -4 to 257 |
| Use with | 3257, 3258, 3259 |
| Voltage | 600V |
