| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 2 | Blister Pack | 3258-12 |
| 10 | Blister Pack | 3258-14 |
| Amp | 310A |
| Connect / Disconnect | 30 lb |
| Contact Retention Force | 500 lb |
| Gauge | 3/0 AWG |
| Material | Copper |
| Plating | Silver |
| Temperature Rating °C | -20 to 125 |
| Temperature Rating °F | -4 to 257 |
| Use with | 3280, 3281, 3282, 3284 |
| Voltage | 600V |
