| PKG QTY | Packaging | Pico No. |
|---|---|---|
| 1 Set | Blister Pack | 32502-91 |
| Amp | 35A @ 12 AWG50A @ 10 AWG |
| Colour | Yellow |
| Connect / Disconnect | 15 lb |
| Contact Retention Force | 50 lb |
| Flammability Rating | UL94-V0 ( Housing) |
| Gauge | 12-10 AWG |
| Series | 50A Series |
| Temperature Rating °C | -20 to 125 |
| Temperature Rating °F | -4 to 257 |
| Voltage | 600V |
